• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny Oddziały Przedszkolne przeszły kolorowym, rozśpiewanym korowodem nad pobliską rzekę pokropić marzanny wodą i w ten tradycyjny sposób pożegnać zimę a na dobre zaprosić wiosnę.

• JESTEŚMY W FINALE !!!

• W dniu 15 marca w hali sportowej  PSP w Wolanowie odbył się finał powiatowy w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział zespoły: PSP Skaryszew z PSP Wolanów i PSP Jedlanka.

Dziewczęta naszej szkoły zajęły I miejsce i dzięki temu będą kolejny mecz rozgrywać na szczeblu międzypowiatowym, chłopcy uplasowali się na III miejscu w powiecie.  Finał powiatowy rozgrywany był do dwóch wygranych setów. W grze można było zauważyć ogromne zaangażowanie i poświęcenie o każdy punkt. Mecz finałowy rozgrywany był na wysokim, wyrównanym poziomie a poszczególne mecze odbywały się w duchu „ fair play”. Obu drużynom GRATULUJEMY  tak dobrych wyników a dziewczętom życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach na szczeblu MIĘDZYPOWIATOWYM

• Dzień kobiet

• W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

• Wycieczka do MGOK-u

• Dnia 7 marca 2022 roku uczniowie klasy I „a” skorzystali z zaproszenia Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, gdzie obejrzeli film dla dzieci pt. „Baranek  Shaun.  Farmagedon”.  Był to seans filmowy zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy pracownikom MGOK-u za udostępnienie tej atrakcji.

• Projekt

• Klasa I „a” zrealizowała kolejną lekcję z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Ciekawskie pierwszaki”. Tym razem uczniowie zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie „Czy koło może być kwadratem?” .  Na lekcji utrwalono sobie wiadomości o podstawowych figurach geometrycznych. Zajęcia były prowadzone metodą : pytań i odpowiedzi.

• Konkurs "1 marca- Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych" już rozstrzygnięty!

• Dnia 1 marca 2022 r. w PSP w Dzierzkówku Starym zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu "1 marca- Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych". Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w tym konkursie:

- w kategorii klas III-VI

I miejsce zajęła Joanna Łagowska uczennica kl. Vc

- w kategorii klas VII-VIII

II miejsce zajął Michał Jarecki z kl. VIIa, natomiast Jakub Rychlicki z kl. VIIIc otrzymał wyróżnienie. Zgodnie z regulaminem laureaci otrzymali również atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy. Po ogłoszeniu wyników mieliśmy okazję obejrzeć piękny program artystyczny przybliżający losy wybranych Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!