• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich
            w Skaryszewie  informuje, że  rusza rekrutacja na rok szkolny 2022/2023  dzieci do klas I i oddziałów przedszkolnych:

• oddział 5 - latków
            • oddział 6 – latków.

Rodziców  zapraszamy do składania wniosków w dniach
            od 3 marca  do 18 marca 2022r.  w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 15.00.

Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej szkoły (zakładka Dla rodziców – Rekrutacja ) lub w sekretariacie szkoły.

Adres internetowy: pspskaryszew.edupage.org

Telefon kontaktowy: 48 610- 30-19

• Bal Karnawałowy

• Karnawał to czas pełen kolorów, radosnych dźwięków i zabaw. Dziś w klasie 3a odbył się bal karnawałowy, który był dla dzieci wydarzeniem bardzo oczekiwanym. Podczas zabawy były przeprowadzone różne zabaw i konkursy, które dostarczały wychowankom ogrom pozytywnych emocji. Bal umożliwił dzieciom i wychowaczyni spędzenie czasu w miłej atmosferze. Nie zabrakło smacznych przekąsek podczas zabawy.

• Konkurs Międzyszkolny "1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych"

•  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych", którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Dzierzkówku Starym. Na konkurs wpłynęło 19 prac przygotowanych w dwóch kategoriach wiekowych, z których do etapu międzyszkolnego wybrano prace pięciorga uczniów:

- w kategorii uczniowie z klas III-VI kartka z kalendarza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

1. Joanny Łagowskiej  kl. VC  2. Filipa Pasika kl.VC   3. Bartosza Czernego kl.VB

- w kategorii uczniowie z klas VII-VIII kalendarz na rok 2023 upamiętniający

Żołnierzy Wyklętych 1.Michała Jareckiego kl. VIIA  2. Jakuba Rychlickiego kl.VIIIC

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w ten konkurs!

• "You Can Dance"

• Nasza szkolna grupa taneczna wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie tanecznym "You Can Dance" - Nowa Generacja", który został zorganizowany na Facebooku. Celem konkursu była aktywizacja dzieci w wieku szkolnym, promocja aktywności fizycznej oraz odbudowa relacji koleżeńskich po pandemii. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu występu tanecznego. Konkurencja była ogromna, ponieważ w konkursie brały udział szkoły z całej Polski. Na pamiątkę udziału otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, jak również nasz występ został wyemitowany na antenie TVP w "Pytaniu na śniadanie"

• Zbiórka WOŚP

• Ogromne podziękowania składamy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. W tym roku 30 Finał był pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Udało się zebrać 832,30 zł. Zebrane pieniądze przyczynią się do zbudowania nowoczesnej okulistyki dziecięcej ratującej zdrowie dzieci.

• Obiady - ważna informacja

• W związku z wystąpieniem nadpłat w miesiącu styczeń proszę przed dokonaniem wpłaty o kontakt telefoniczny na numer

a)  Dla przedszkola stawka wynosi

• śniadanie - 2,20 zł
            • obiad - 4,20 zł
            • podwieczorek - 2,00 zł
            • 8,40 zł dla dzieci 10 godzinnych(śniadanie, obiad 2 daniowy + kompot + podwieczorek)
            • 6,40 zł dla dzieci korzystających ze śniadania i obiadu 2 daniowego + kompot

b)  Dla ucznia szkoły:

• 4,20 zł przy dofinansowaniu z MGOPS i pozostali uczniowie
            • 6,00 zł dla nauczycieli i pozostałych pracowników
          • Bal karnawałowy

• W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci z oddziałów przedszkolnych wcieliły się w różne postacie z bajek. Wychowawczynie przygotowały konkursy i niespodzianki. Wszystkim zabawom towarzyszył uśmiech i radość.