• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci I Dziadka to Dzień niezwykły nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla babć I dziadków.Z tej okazji grupa przedszkolna OA przygotowała wierszyki i piosenki dla babć I dziadków.

• Projekt Edukacyjny „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie ?”

• Klasa I „a” rozpoczęła w listopadzie realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie ?”

Zorganizowany on został przez Fundację Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Składa się z 8 lekcji dotyczących wybranej tematyki zgodnej z podstawą programową . Są to  2 etapy : lekcje na rozgrzewkę pozwalające na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami

oraz lekcje tematyczne z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzone są Metodą Pytań i Doświadczeń. I etap już jest zrealizowany. Teraz dzieci będą uczestniczyć w 2 etapie o  określonej tematyce , m. in. z zakresu edukacji matematycznej. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dotychczas zrealizowanych zajęciach. Dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat swoich emocji oraz otaczającego ich świata.

• Karty bożonarodzeniowe

• W tym roku szkolnym chętni uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękne karty bożonarodzeniowe z życzeniami w języku angielskim. Kartki te rozesłaliśmy do wielu placówek z całej Polski. Uczniowe tamtejszych szkół także wysłali nam życzenia świąteczne.

• Wolontariat szkolny

• Dzięki zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy innym Szkolny  Wolontariat we współpracy z nauczycielami i uczniami naszej szkoły podjął się szczytnego zadania - przedświątecznej zbiórki dla podopiecznych z Domu Matki i Dziecka w Jaśieńcu Iłżeckim Dolnym. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać wiele rzeczy, pośród których znalazły się między  innymi: kosmetyki, tostery, opiekacz, nocnik grający dla najmłodszych oraz bony do Castoramy i Obi w kwocie 1100 zl. Bardzo dziękujemy wszystkim, ktorzy włączyli się w akcję.

• Opłaty za wyżywienie

• Zgodnie z zarządzeniem nr 15/2021 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie z dnia 27.12.2021 r. w sprawie opłaty za żywienie dzieci uczęszczających do prowadzonych przez Gminę Skaryszew przedszkola, publicznych szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ustala się następujące wysokości opłat za korzystanie z posiłków przygotowywanych w kuchni szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie w kwocie:

a)  Dla przedszkola stawka wynosi

• śniadanie - 2,20 zł
            • obiad - 4,20 zł
            • podwieczorek - 2,00 zł
            • 8,40 zł dla dzieci 10 godzinnych(śniadanie, obiad 2 daniowy + kompot + podwieczorek)
            • 6,40 zł dla dzieci korzystających ze śniadania i obiadu 2 daniowego + kompot

b)  Dla ucznia szkoły:

• 4,20 zł przy dofinansowaniu z MGOPS i pozostali uczniowie
            • 6,00 zł dla nauczycieli i pozostałych pracowników

Opłatę za wyżywienie wnosi się z góry do 5 dnia miesiąca.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 01.01.2022 r.

W związku z wystąpieniem nadpłat w miesiącu grudzień proszę przed dokonaniem wpłaty o kontakt telefoniczny na numer 512 214 726