• Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka

•             Tradycyjnie w styczniu wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie obchodzą swoje święto. Z tej to właśnie okazji 27 stycznia 2020 roku w szkole odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z babciami i dziadkami. Goście przybyli by świętować wspólnie z wnukami swoje święto - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do dziadków,  o wdzięczności za to, że mają oni zawsze dla nich czas. Publiczność podziwiała  i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które oprócz wierszy śpiewały również radośnie piosenki. Na zakończenie  goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców  i obdarowani przez swoich wnuków wykonanymi upominkami.

• "Zaelektryzowani w naszej szkole"

•  W dniu 23.01.2020r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja fizyki i chemii, a to wszystko za sprawą gości z Lublina, którzy w bardzo ciekawy, a zarazem atrakcyjny sposób zapoznali naszych uczniów z tajnikami nauk ścisłych. Podczas zajęć zaprezentowano widowiskowe eksperymenty i doświadczenia min. mówienie zmienionym głosem pod wpływem helu, wyjaśnienie działania poduszkowca, reakcję wrzącej wody z ciekłym azotem. Taka forma zajęć praktycznych bardzo spodobała się najstarszym uczniom naszej szkoły.

• Youngster  2019/2020 w PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie

• Czym jest program „Youngster”?

Jest to program współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Gminę Skaryszew.  Priorytetem w działaniach jest stworzenie wszystkim chętnym uczniom klas ósmych możliwości uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Uczniowie już drugi rok mają okazję uczestniczyć  w dodatkowych zajęciach  z języka angielskiego, które mają na celu przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty  oraz  pomóc im osiągnąć wyższe wyniki.  Zajęcia odbywają się w soboty i uczęszcza  na nie 11 osób z klasy 8a, 8b oraz 8c.  Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich oraz ułatwienie im dostępu do miejskich szkół. Zajęcia prowadzi p. Katarzyna Sobania.

W ramach programu „Youngster”

• zajęcia odbywają się w niewielkich grupach do 15 osób, odpowiadających poziomowi znajomości języka angielskiego przez uczniów;
            • program przewiduje 90 godzin dodatkowych zajęć w ciągu roku szkolnego dla danej grupy;
            • uczniowie otrzymują bezpłatne podręczniki  i mają możliwość sprawdzania wiedzy na platformie e-learningowej;
            • nauczyciele prowadzący zajęcia biorą udział w szkoleniach doskonalących ich kwalifikacje zawodowe;
            • uczniowie kończący zajęcia uzyskują odpowiednie certyfikaty;
            • biblioteki szkolne corocznie są wyposażone w dodatkowe materiały edukacyjne (do 300zł);
            • uczestnicy programu mogą wziąć udział w konkursie na najlepszego ucznia.

Najważniejsze w programie YOUNGSTER jest to, że:

1. Nie nosimy książek! Zostawiamy je w szkole!
              2. Nie odrabiamy prac domowych! Nikt ich nie zadaje!
              3. Nie piszemy klasówek! Nie jesteśmy pytani na ocenę!
              4. Piszemy 3 testy online w ciągu roku szkolnego! Już po pierwszym teście widzimy, że umiemy więcej!
              5. Zajęcia są bezstresowe i przyjemne!

Uczniowie nie tylko poszerzają swoje umiejętności językowe, ale nabierają także większej pewności siebie.  Najważniejsze jest jednak to, że ich motywacja nauki języka wzrasta w bardzo widoczny sposób.

• WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH

• We wtorek 14.01.2020 r odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne przeznaczone dla uczniów klas drugich i trzecich. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Klub Edukacji Artystycznej i Animacji Trampolinek. Uczniowie podczas zajęć własnoręcznie wykonali techniką découpage serduszka dla babci i dziadka, które ozdabiane były metodą serwetkową. Powstały atrakcyjne prezenty, których wykonanie sprawiło dzieciom dużo radości.

•  Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”

•                 17 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI (kategoria I) i VII-VIII(kategoria II). Zadaniem uczniów było uzupełnienie tekstu dyktanda oraz rozwiązanie testu ortograficznego.

Najlepszymi okazali się:

Kategoria I

1.Małgorzata Jach, klasa Vid

2.Zofia Woźniak, klasa Va

3.Szymon Kobyłka, klasa Vic

Kategoria II

1.Natalia Wilanowicz, klasa VIIa

2.Wiktoria Chojnacka, klasa VIIIa

3.Piotr Mosioł, klasa VIIa

Wyróżnienie:

Maria Kozicka, klasa VIIc

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:

nauczyciele języka polskiego

• JASEŁKA  NASZYCH UCZNIÓW ZAPREZENTOWANE W KOŚCIELE

•             W niedzielę - 12.01.2020 uczniowie naszej szkoły podczas Mszy św. o godzinie 10.30, w kościele parafialnym św. Jakuba w Skaryszewie, zaprezentowali „Jasełka na wesoło”. Przez dialogi aniołów, pasterzy, królów oraz Świętej Rodziny  przypomniano zgromadzonym historię Bożego Narodzenia. Przedstawienie spotkało się z dużym  zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Bardzo się cieszymy, że występ młodych aktorów z klasy III b i klas VI  mogli obejrzeć mieszkańcy Skaryszewa i okolic.

Beata Bogdanowska, Iwona Wójcicka, Aneta Lisowska

• Opłata za obiady - miesiąc styczeń

• Opłata za obiady w miesiącu STYCZNIU, wynosi:

• klasy 0a, I-VIII- 66,50 (od grudnia opłata za jeden obiad wynosi 3, 50 zł),

• oddziały 0b, 0c- informacje u wychowawcy (od grudnia opłata za 1 dzień żywienia wynosi 7 zł).