• Wolontariat

• Kolejny raz Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę karmy dla schroniska w Skaryszewie. Dzięki zaangażowaniu  wszystkich uczniów zebrano 145 kg. Karma została dostarczona do schroniska przez p. Justynę Sowę i p. Iwonę Pająk.Wszystkim, którzy włączyli się  do zbiórki serdecznie dziękujemy.                                                                                                         Opiekunowie Wolontariatu Bożena Pawelec                                                                                                                                                      Iwona Pająk

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ im. ORLĄT LWOWSKICH W SKARYSZEWIE

• W tym roku Dzień Nauczyciela uczciliśmy bardzo uroczyście, ale w nieco innej formie. Uczniowie nagrali film, w trakcie którego wypowiadali się na temat swoich nauczycieli ich cech charakteru i osobowości. Na zakończenie wszyscy złożyli przepiękne życzenia. Dodatkową atrakcją w tym dniu był konkurs pt: „ Poznaj swojego nauczyciela”. Na podstawie zdjęcia z dzieciństwa należało podać imię i nazwisko nauczyciela. Zarówno film jak i konkurs cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy Wszystkim, zarówno nauczycielom jak i uczniom, za pomoc w realizacji tej uroczystości.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwana Dniem Nauczyciela. W tym dniu uczniowie z klas młodszych przygotowali wierszyk, który to wyrecytowali każdemu nauczycielowi. Aby uczcić to święto uczniowie składali życzenia oraz wręczali nauczycielom własnoręcznie wykonaną laurkę.

• XXII TURNIEJ WIEDZY O BRD „BEZPIECZNE DROGI RADOMIA”

•             9 października 2020r uczniowie naszej szkoły w składzie: Karolina Grabowska, Weronika Wlazłowska i Wiktoria Mosioł wzięli udział w XX Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Bezpieczne   Drogi   Radomia” zorganizowanym    przez   Młodzieżowy   Dom  Kultury im. H. Stadnickiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Komendę Miejską Policji w Radomiu.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, podstaw udzielania I pomocy przedlekarskiej (test pisemny), oraz praktycznych zasad poruszania się na rowerze (jazda po rowerowym torze przeszkód).

• "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj"

• We wtorek 06.10.2020 r. klasa II b została zaproszona na spotkanie zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skaryszewie na temat "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj". Uczniowie dowiedzieli się, jak domowym sposobem można przeprowadzić eksperymenty. Tak powstał wulkan z masy solnej z wyciekającą lawą. Po zakończonej prezentacji, każdy uczeń uzyskał niezbędną wiedzę na temat produktów spożywczych (ocet, woda, woda, mąka ziemniaczana) i ich wykorzystania przy zabawie w chemika domowego.

• Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym "Ob"

•

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków Obchodzony jest 26 września. Jak co roku w naszej szkole również uczciliśmy to wydarzenie. Z tej okazji zostały przygotowane piękne plakaty, którymi zostały przystrojone sala oraz tablice na korytarzu szkolnym. Uczniowie dzięki ciekawym filmom i prezentacjom poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów europejskich, zapoznali się z ich kulturą oraz poznali ciekawe zwroty językowe. Wzięli chętnie udział w grach i quizach przygotowanych specjalnie na tą okazję

• Opłaty za obiady w miesiącu październik

• Klasa 0a, I - VIII - 73,50 zł

Oddział 0b - (bez 14.10.)  147 zł, (z dniem 14.10.) 154 zł

Oddział 0c:

- dla dzieci 9 godz. - (bez 14.10.)  147 zł, (z dniem 14.10.) 154 zł

- dla dzieci 5 godz. - (bez 14.10.)  111,30 zł, (z dniem 14.10.) 116,60 zł

Prosimy o dkoładne dokonywanie opłat, zgodnie z podaną kwotą.

W razie wątpliwości proszę o kontakt na nr tel. 512-214-726.

• Mecz piłki siatkowej

• 4 pazdziernika uczniowie naszej szkoły kibicowali podczas meczu Plus Ligi siatkówki Cerrad Enea Czarni Radom z Asseco Resovią  Rzeszów.

Podczas meczu młodym kibicom towarzyszyły ogromne emocje.

Uczniowie kulturalnym, sportowym dopingiem sprawili, że na trybunach panowała radosna atmosfera.

Serdeczne podziękowania składamy panu Burmistrzowi Dariuszowi Piątkowi, który umożliwił udział w tak wielkim wydarzeniu.

Była to niezwykle cenna lekcja kibicowania i aktywnego spędzania czasu wolnego.