PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
„Jesteśmy już uczniami”.
Dnia 17 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych przed pocztem sztandarowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie wstąpili do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, dzieci ślubowały :
- godnie reprezentować swoją szkołę
- swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
Kolorowymi ołówkami aktu pasowania dokonały: pani dyrektor Jolanta Rutka oraz panie wicedyrektorki Marzena Wdowiak i Aneta Sokół.
Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.
Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew p. Dariusz Piątek, Przewodniczący Rady p. Tomasz Madej oraz p. Dyrektor życzyli uczniom wielu sukcesów w nauce, radości i przyjemności z czerpania wiedzy. Uroczystość „Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godni miana „ucznia”.