• ŚWIETLICA

OD 700  DO  1630

Dzień na świetlicy :

700 -730

Przychodzenie dzieci na świetlice. Oczekiwanie na zajęcia lekcyjne.

730-1105

Na świetlicy oczekują uczniowie na lekcje- ciche zajęcia  tematyczne przy stolikach. Lub planowe zastępstwa. Przygotowanie świetlicy do obiadów uczniów klas

0- IV. Przygotowywanie materiałów do zajęć popołudniowych.

1125-1220

Sprawdzenie listy obecności uczniów świetlicowych i zapisanie gości. Wprowadzenie tematu dnia. Sprawy organizacyjne świetlicy. II śniadanie, posprzątanie Sali po śniadaniu. Rozmowy przy stolikach, odrabianie pracy domowej.

1225- 1300

Sprawdzenie listy obecności osób przybyłych na świetlicę. Oglądanie bajek lub gry i Zajęcia ciche przy stolikach.

1300- 1400

Wprowadzenie i realizacja  zajęć tematycznych odbywających się na świetlicy.

1400-1600

Dzieci odrabiają prace domowe lub pracują na kartach pracy przygotowanych przez nauczyciela świetlicy.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej przez rodziców, prawnych opiekunów lub upoważnione osoby

1. Rodzice /opiekunowie zobowiązani są przestrzegać godzin pracy świetlicy

(700 – 16oo).

1. Dziecko przychodząc do świetlicy zgłasza nauczycielowi swoją obecność. Jeśli jest przed lekcjami pozostaje w niej do momentu rozpoczęcia lekcji.

Wychowawca świetlicy nie ponosi odpowiedzialności jeśli dziecko nie zgłosi się po lekcjach do świetlicy.

1. Dziecko wychodzące ze świetlicy do domu, zgłasza swoje wyjście nauczycielowi powiadamiając kto je odbiera.
          2. Dziecko ze świetlicy powinno być odbierane przez osobę wskazaną przez rodziców w karcie zgłoszenia.  W przypadku odbierania dziecka przez osobę nie wskazaną w karcie, osoba ta musi podać upoważnienie pisemne czytelnie podpisane przez rodziców, opiekunów oraz dowodu osobistego potwierdzający tożsamość.
          3. Wydanie dziecka osobie upoważnionej przez rodziców nastąpi po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego  - nauczyciel jest zobowiązany do wylegitymowania takiej osoby.
          4. Jeśli dziecko jest odbierane ze świetlicy przez rodzeństwo to odbierający musi mieć ukończone minimum 10 lat.
          5. Nie dopuszcza się ustnego, telefonicznego oraz elektronicznego informowania wychowawców świetlicy o zmianach dotyczących sposobu odbioru  dziecka ze świetlicy lub jego samodzielnego wyjścia.
          6. Jeżeli dziecko nie  zostanie odebrane do godziny 1600 (sytuacja losowa) rodzic lub opiekunowie zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji.
          7. W sytuacji losowej, kiedy dziecko musi samodzielnie wyjść ze świetlicy konieczna jest wypełniona przez  rodzica/ opiekuna pisemna zgoda na samodzielny powrót.

(druk do pobrania ze strony internetowej szkoły, sekretariatu, świetlicy).